Gündem
Giriş Tarihi : 06-01-2022 02:52   Güncelleme : 06-01-2022 02:52

Başkan Beyazgül Devam Eden Çalışmaları Yerinde İnceledi

Başkan Beyazgül Devam Eden Çalışmaları Yerinde İnceledi

Başkan Beyazgül Devam Eden Çalışmaları Yerinde İnceledi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül kentte devam eden çalışmaları incelemek için yine sahadaydı. Kızılkoyun Nekropol Alanı, Belediye Parkı ve Hacıkamil Konağı’ndaki çalışmaları inceleyen Başkan Beyazgül “Bu projelerle Şanlıurfa nefes alacak. Şehrin tarihi kimliği gün yüzüne çıkacak” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ışıklandırması yapılarak yerli ve yabancı misafirlerin ziyaretine açılan Kızılkoyun Nekropol alanında yürütülen çalışmaları inceleyen Başkan Beyazgül bölgede yapılacak projenin bir an önce tamamlanması talimatını verdi.

Şanlıurfa’nın kalbi konumunda bulunan ve tarihi alanların tam ortasında kalan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eski hizmet binasının yerinde park yapım çalışmaları da aralıksız bir şekilde sürüyor. Alanda yürütülen çalışmaları inceleyen Başkan Beyazgül projenin tamamlanmasıyla birlikte Şanlıurfa’nın nefes alacağını kaydetti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Köprübaşı mevkiinde bulunan ve yıllardır atıl durumda bekleyen Hacı Kamil Konağı, aslına uygun bir şekilde restore ederek turizme kazandırılıyor. Restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Beyazgül, projelerin tamamlanmasıyla birlikte tarihi dokunun gün yüzüne çıkacağının altını çizdi.