Gündem
Giriş Tarihi : 23-10-2021 03:01   Güncelleme : 23-10-2021 03:01

Başkan Beyazgül Dijital Gösterim Merkezinin Açılışına Katıldı

Başkan Beyazgül Dijital Gösterim Merkezinin Açılışına Katıldı

Başkan Beyazgül Dijital Gösterim Merkezinin Açılışına Katıldı

açılan Dijital Gösterim Merkezinde vatandaşlarla paylaştı.

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi önündeki alana kurulan Dijital Gösterim Merkezi’nin açılış törenine, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Haliliye Kaymakamı Metin Esen, İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürü Erdoğan Güvel, kurum amirleri ile gazeteciler katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Tüm dünyanın dijitalleşmeye başladığı bir dönemde, dijital gösterim merkezinin açılışını yaptıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de “Memleketimiz ve gençlerimiz için hayırlı olsun.” dedi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın 2020 yılında başlattığı hizmetin devamı olan bu çalışmanın amacının, devlet millet kaynaşmasını güçlendirmek olduğunu belirterek Başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı burayı ziyaret etmeye davet ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Üç boyutlu hologram teknolojisinin kullanıldığı bu merkezde, dijital gerçeklik (VR) videolarının yanı sıra video haritalama (mapping) teknolojisi kullanılarak hazırlanan dijital sergiler kamuoyunun dikkatine sunuluyor. Bir yıl boyunca açık kalacak olan merkez, 13.00 – 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.