Şanlıurfa Haber
HV
24 MART Cuma 15:44

Depremzede Çocuklara Sporla Psikolojik Destek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Spor Okulları ve Spor Tesislerinde kalan depremzede çocuklara sporla psikolojik destek sağlanıyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-02-2023 17:36   Güncelleme : 10-02-2023 17:36
Depremzede Çocuklara Sporla Psikolojik Destek

Şanlıurfa’da tüm kurumların destekleriyle yaralar sarılıyor. Depremden en çok etkilenen çocuklar için sporla terapi verilmeye başlandı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi spor tesislerinde barınan depremzede ailelerin çocuklarına sporla psikolojik destek sağlanıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Spor Okulları ile Tenis Dünyasında kalan çocuklar için harekete geçen antrenörler, günün büyük bir bölümünü çocuklara ayırıyor. Uzman antrenörler, depremden en çok etkilenen çocuklara spor eğitimi vererek bir nebzede olsa depremi unutturmaya çalışıyorlar.

Depremden etkilenen çocuklar sporla zaman geçirip kötü günleri unutmaya çalışıyor. Top koşturan çocukların yüzlerinde tebessüm eksik olmadı.

Günün büyük bir bölümünü spor yaparak depremi unutmaya çalıştıklarını anlatan çocuklar, ‘’Büyükşehir Belediyesinin spor tesislerinde barınıyoruz. Depremden dolayı burada kalıyoruz. Her gün spor yaparak acı günleri unutmaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ediyoruz’’ şeklinde konuştular.

Depremin ilk gününden itibaren Büyükşehir Belediyesi tesislerinde konakladıklarını anlatan aileler ise ‘’İlk günden beri tesislerde kalıyoruz. Yemek ve diğer ihtiyaçlarımız belediye tarafından karşılanıyor. Burası sıcak bir ortam ve bizlere buraya açtıkları için Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ediyoruz’’ dediler.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi