Gündem
Giriş Tarihi : 30-12-2021 03:14   Güncelleme : 30-12-2021 03:14

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Hizmetleriyle Göz Doldurdu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Hizmetleriyle Göz Doldurdu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Hizmetleriyle Göz Doldurdu

hizmetleriyle birçok başarılı çalışmaya imza attı. Pandemi döneminde büyük bir tasarruf sağlayarak çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılı faaliyet çalışmaları düzenlenen Lansman toplantısı ile kamuoyu ile paylaşıldı.

Göreve geldiği günden bu baya yenilikçi bir anlayış ile Şanlıurfalılara hizmet etme noktasında gece gündüz demeden var gücüyle çalışan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ekibi kent merkezi ve kırsal ayrımı yapmadan her ilçeye adil hizmet anlayışıyla hizmet götürdü.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2021 yılında yapılan hizmetler “Büyükşehir Büyük Sevda İster” sloganıyla düzenlenen Lansman toplantısı ile kamuoyu ile paylaşıldı. Mehmet Akif İnan Konferans salonunda düzenlenen toplantıya AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, Mehmet Ali Cevheri, AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, AK Parti İlçe Başkanları, , Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan, Meclis üyeleri, Muhtarlar, STK Temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri ile yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.

Başkan Beyazgül, ”Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra raylı sistem çalışmalarını başlattık. Ancak Şanlıurfa’nın ulaşım master planı olmadığı için öncelikle master planı yapılması gerekiyordu. Ulaşım master planı ihalesini yaptık. Daha sonra raylı sistemin projesini yapacağız. Onun finansman konularını hallettik şu anda Allah izin verirse biraz zaman alacak Raylı sistemi Allah’ın izniyle Urfa’ya getiriyoruz” dedi.

KIRSALDA BÜYÜKŞEHİR FARKINI ORTAYA KOYDUK

Şanlıurfa’nın 13 ilçe kırsalında yüzde 90’lara varan bir çalışma yaptıklarının altını çizen Başkan Beyazgül, ”Kırsal yollarımızda yüzde 90’na varan bir çalışmayı bitirdik. Yüzde 10’luk bir kısım kaldı. Kırsal alanlarımızın, kırsal mahallelerimizin hemen hemen yollarının tamamını bitirmiş bulunmaktayız. Her ilçemize dokunduk, şehrimize dokunduk. Şehrimizin her sorununa el attık. Her bir yerde faaliyetimiz var. Urfa neredeyse bir inşaat alanına döndü. Kadın destek merkezlerimiz cıvıl cıvıl, gençlik merkezlerimiz cıvıl cıvıl,  her yerde hareket var, Urfa’da da bereket var” diye konuştu.

“ŞANLIURFA’YI HER PLATFORMDA TANITMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Kültür ve sanat faaliyetleri kapsamında Şanlıurfa’yı her platformda tanıttıklarını belirten Başkan Beyazgül, “Turizmde İzmir’de Ankara’da İstanbul’da son olarak da Bursa’da tanıtımlarımız yaptık.

Turizm de şu anda bir patlama oldu. Otellerimizde boş oda yok” ifadelerini kullandı.

ASYA MAHALLESİNE YENİ BİR YOL KAZANDIRDIK

Zor diye görünün işlerin üzerine giderek çözüme kavuşturduklarını da sözlerine ekleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Tam bu çözülmez denilen sorunların üzerine gidiyoruz o sorunu çözüyoruz. Asya Mahallesinde yüksek gerilim hattı altında bulunan evlerin kamulaştırma işlemlerini gerçekleştirerek yıkım işlemlerini tamamladığımız bölgede asfalt serimini de gerçekleştirerek mahallemize yeni bir yol daha kazandırdık. Olur dersek bu iş olur” diye konuştu.

ŞANLIURFA’NIN İSTİHDAMINA 6 FABRİKA İLE KATKI SUNUYORUZ

Türkiye’nin20,4  yaş ortalaması ile en genç nüfusuna sahip olan Şanlıurfa’da gençlerin istihdamına yönelik fabrikalar kurduklarını anlatan Başkan Beyazgül, ”Şanlıurfa’da istihdam önemli sorunlardan biriydi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak istihdam sorununa da el attık. Organize Sanayi Bölgesinde 6 adet fabrikamızı Şanlıurfa’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

ESKİ HİZMET BİNAMIZIN YERİNİ PARK YAPIYORUZ

Kentin tarihi dokusuna uygun yeni meydanlar kazandırdıklarını ifade eden Başkan Beyazgül, ”Şanlıurfa’nın tarihi dokusunu ön plana çıkarmak için tarihi kent içerisinde kalan Eski Belediye hizmet binamızın yıkım işlemlerini tamamlayarak belediyemizi yeni binasına taşıdık.

Böylece hem tarihi silüeti bozan yapıları ortadan kaldırmış olduk hem de eski hizmet binasının yerini ilk günkü haline getirdiklerini söyledi.

DURMAK YOK YOLA DEVAM

Başkan Beyazgül konuşmasına şu ifadelerle son verdi “Şanlıurfa masal şehri olacak. Tarih şehri olacak. Kültür şehri olacak. Müzik şehri olacak bunun örneklerini artık Türkiye’de görmeye başladık. Çalışıyoruz Şanlıurfa için çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerin duası için bizim için çok önemli birlik ve beraberliğimiz çok önemli ufuklara bakmak, yüzümüzü ileriye dönmek bizim için çok önemli işte bu yüzden durmak yok yola devam” ifadelerine yer verdi.

.