Eğitim
Giriş Tarihi : 17-12-2021 16:22

TUZLALI ÇOCUKLARIN TOPKAPI SARAYI MUTLULUĞU

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tarafından takipleri yapılan çocuklar, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya mektup yazarak kendilerini Topkapı Sarayı’na götürmelerini istedi. Başkan Yazıcı, çocukların isteğini kırmayarak Topkapı Sarayı Gezisi düzenledi.

TUZLALI ÇOCUKLARIN TOPKAPI SARAYI MUTLULUĞU

Türkiye’nin dört bir yanında veren el ile alan eli buluşturan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tarafından takipleri yapılan çocuklar, 7 Aralık Dünya Mektup Günü’nde Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya mektup yazdılar. Yazdıkları mektupta, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’dan kendilerini Topkapı Sarayı’na götürmelerini istediler. Başkan Yazıcı, çocukların bu isteğini kırmayarak Topkapı Sarayı Gezisi düzenledi. Düzenlenen gezi ile Topkapı Sarayı’na giden çocuklar, tarihin izlerini taşıyan eşyaların yanı sıra, kutsal emanetleri de görme şansı yakaladılar. Başkan Yazıcı’ya teşekkür eden çocukların mutlulukları ise kameralara yansıdı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya mektup yazarak Topkapı Sarayı’nı gezen çocuklardan birisi,” Bugün Topkapı Sarayı’nı gezdik. Kutsal emanetleri gördük. Güneş saatini gördük” dedi. Bir diğeri ise,” Topkapı Sarayı’nı gezdik bugün. Çok güzeldi. Eskilerden güzel eşyalar gördük. Kılıçlar, zırhlar, baltalar, eşyalar ve setler gördük” dedi